Jak wygląda dachowanie od środka - bhp

safety day wrocław

Edukowanie kierowców o niebezpieczeństwach drogowych

Zajęcia z zakresu bezpieczeństwa drogowego mogą być prowadzone przez firmę zajmującą się bezpieczeństwem w przedsiębiorstwach i na drodze. Edukowanie osób o możliwych niebezpieczeństwach na drodze jest ważne, pon

Jak wygląda dachowanie od środka - bhp safety day wrocław
ieważ pozwala uświadomić wielu kierowców o tym, jakie skutki może nieść za sobą nieprzemyślane działanie na drodze. Podczas przeprowadzania zajęć dotyczących bezpieczeństwa drogowego korzysta się z takich urządzeń, jak symulator dachowania, symulator zderzeń czy też z tak zwanych alkogoogli. Każde z tych urządzeń ma za zadanie przestrzec osoby przed nieprzemyślanym oraz ryzykownym działaniem na drodze. Symulator zderzeń dobitnie uświadamia kierowcę o możliwych skutkach zderzenia z inną przeszkodą lub z drugim pojazdem. Symulacja dachowania pozwala osobie na doświadczenie sytuacji, w której traci się kontrolę nad samochodem w momencie dachowania. Edukacja osób o skutkach działań na drodze jest bardzo istotna, ponieważ pozwala zapobiegać różnym niebezpiecznym sytuacjom mogącym mieć miejsce na drodze.


Czy każdy może skorzystać z symulatora dachowania

Symulator dachowania pozwala osobie, która znajduje się w środku konstrukcji, na doświadczenie dachowania samochodu w całkowicie bezpiecznych warunkach. Atrapa samochodu obraca się wokół własnej osi imitując wypadek dachowania. Często w środku takiego symulatora mogą znajdować się luźno leżące przedmioty, żeby jak najbardziej oddać realizm faktycznego wypadku z dachowaniem. Symulacja dachowania jest co prawda przeprowadzana w całkowicie bezpiecznych warunkach, jednak nie jest zalecana dla każdego. Z stymulatora dachowania nie powinny korzystać młodsze dzieci, z oczywistych względów. Symulator dachowania nie jest polecany także osobom mających jakieś problemy zdrowotne, jak na przykład problemy z sercem lub krążeniem albo klaustrofobię. Rzecz jasna skorzystanie z symulatora dachowania nie ponosi za sobą żadnych konsekwencji zdrowotnych, ponieważ cała procedura jest przeprowadzona w bezpiecznych warunkach. Dla niektórych osób jednak znajdowanie się w odwróconej pozycji nie jest wskazane ze względów chociażby zdrowotnych.


Czy warto skorzystać z wynajmu alkogoogli

Jedną z wielu usług oferowanych przez firmę działającą w branży zajmującej się bezpieczeństwem jest wynajem alkogoogli. Wynajem alkogoogli doskonale sprawdzi się na wszelkiego rodzaju wydarzeniach firmowych związanych z bezpieczeństwem, jak na przykład podczas Safety Day. Alkogoogle są specjalnym urządzeniem, które imituje stan upojenia alkoholowego. Skorzystanie z alkogoogli pozwala uczestnikom na uświadomienie sobie, jak niebezpieczna jest jazda samochodem pod wpływem alkoholu. Osoba mająca założone alkogoogle musi pokonać tor przeszkód w stanie imitującym stan upojenia alkoholowego. Wiele wypadków drogowych jest spowodowanych właśnie tym, że osoba prowadząca pojazd była pod wpływem alkoholu. Założenie alkogoogli pozwala na uświadomienie wielu kierowców, jak duży wpływ na kondycję organizmu ma alkohol, co pozwala zapobiec prowadzeniu samochodu będąc nietrzeźwym. Firma prowadząca zajęcia dotyczące bezpieczeństwa na drodze często oferuje także wynajem symulatora dachowania oraz symulatora zderzeń.


Dlaczego warto skorzystać z symulatora zderzeń

Na polskich drogach dochodzi do wielu wypadków samochodowych, spowodowanych z różnych przyczyn. Jedną z metod zwiększenia bezpieczeństwa na drogach jest edukowanie kierowców o możliwych skutkach nieprzemyślanych działań podczas prowadzenia samochodu. Urządzeniem, które pozwala na uświadomienie sobie powagi zderzenia czołowego z innym pojazdem lub przeszkodą, jest symulator zderzeń. Jest to fotel kierowcy znajdujący się na specjalnej pochylni, a jego zadaniem jest imitacja zderzenia czołowego przy stosunkowo niewielkiej prędkości. Firma zajmująca się bezpieczeństwem w miejscu pracy oraz na drodze oferuje wynajem symulatora zderzeń. Skorzystanie z takiego symulatora pozwala kierowcy na własnej skórze przekonać się o poważnych skutkach zderzenia czołowego. Uświadomienie sobie tego, z jak dużą siłą oddziałuje tego rodzaju wypadek przy niewielkiej prędkości, może skutkować zwiększoną ostrożnością podczas prowadzenia samochodu. Większość uczestników symulacji zderzenia jest zaskoczona, że prędkość w chwili zderzenia wynosiła zaledwie 15 km/h.